Привіт, новачок, ласкаво просимо до лав спортсменів! У тебе, напевно, багато питань і ти хочеш дізнатися, як проходить тренування в спортзалі для початківців, і з чого взагалі почати. Зараз ми докладно розповімо.

Ви, напевно, маєте уявлення про те, що таке тренажерний зал: там можна повправлятися на тренажерах, потягати гантельки, робити вправи з власною вагою, фітнес гумками і т.д. Найголовніше в цьому розмаїтті – зрозуміти, як це все працює, підібрати найкращий комплекс вправ і виконувати їх правильно. Тренування в залі для новачків не обходяться без помилок, якщо займатися без тренера, тому це перший пункт, з чого варто почати.

Тренування для початківців у залі з тренером

Насправді багато хто недооцінює роботу тренера, думаючи, що самостійно можуть займатися у залі, навіть не маючи досвіду. Усього треба поприсідати і віджиматися, що я, на фізкультурі цього не робив? Наведемо за кілька залізних аргументів, чому не рекомендуються тренування в тренажерному залі для початківців без тренера:

  • Оптимальне навантаження. Опинившись у залі вперше, ви ще не розумієте свою реальну фізичну підготовку та силу. Багато хто намагається навішувати якомога більше ваги на тренажери, щоб довести собі та оточуючим що я можу, але приведе це до травми та стресу. Тренер підбере для вас посильні тренування та оптимальне навантаження, що відповідає вашим даним та стану здоров’я.
  • Техніка безпеки. Ні, це не просто занудний пункт, це дуже важливий момент у тренуваннях – правильно виконувати всі вправи. Тренування для новачків у залі завжди починається з того, що тренер пояснює та показує як правильно робити всі вправи, як підходити та працювати з тренажером, як правильно завершити роботу. Безграмотна самостійність може призвести до травм колін, суглобів, м’язів, а також до безсоння через навантаження ЦНС, стресів, депресії та розвиток багатьох захворювань.
  • Робота на результат. Хочу кубики на животі, отже, треба качати прес. Хочу біцепси, значить не відходитиму від штанги. Nope, так не працює, і тренер це знає, а впевнений у собі новачок – ні. Щоб мати рельєфний торс, необхідно спочатку забрати весь зайвий жир у всьому тілі, залишивши допустиму норму, а потім підключити правильне харчування і “висушитися”. Тільки так ви побачите довгоочікувані куби, а отже, тренування та підхід мають бути комплексними. Біцепси на руках теж ростуть не від штанги, без правильного харчування (а саме потрібного споживання білка та амінокислот для росту м’язів), без гарного відпочинку та сну, а також без розумних інтервалів між тренуваннями накачати біцепс не вдасться.
  • Займатимуся без тренера, і повторюватиму за іншими. Ну тут просто комбо всіх пунктів вище. Досвідчені спортсмени, які тренуються в залі самостійно, вже знають і техніку виконання, і свої сили, і що потрібно робити для досягнення власної мети. Тренування для новачків у залі має бути менш інтенсивним спочатку, щоб організм звик до навантажень і включився в роботу. Згодом ви також зможете продовжити свою роботу самостійно, але спочатку потрібно орієнтуватися тільки на себе і поступово збільшувати навантаження, за допомогою тренера, зрозуміло.
  • Правильне харчування – це все дієтичне. Знову-таки, ПП – це не сучасний культ травоїдів, це розумний підхід у споживанні їжі, де розраховуються добові норми калорій залежно від маси тіла та фізичної активності , з урахуванням необхідного споживання білків, жирів та вуглеводів. І так, в ідеалі потрібно виключити шкідливі продукти, типу напівфабрикатів та консервів, не смажити їжу, віддаючи перевагу іншим способам приготування, є достатня кількість клітковини та отримувати потрібні вітаміни. Тобто. їсти можна практично все, тільки робити це грамотно. Тренер точно підкаже, як скласти правильний раціон виходячи з тієї мети, яку ви переслідуєте.

Як бачите, тренування в тренажерному залі для новачка неможливе без тренера. З його допомогою ви уникнете всіх типових і небезпечних помилок початківців, і 100% досягнете своєї мети. А ще з тренером можна пожартувати, поскаржитися на колег і просто обзавестися крутим другом. Тренування у фітнес клубі для початківців вже не будуть такими страшними, якщо поряд буде хтось, хто приведе до вас свою мрію.