Плануючи досягти більш високої ефективності від тренувань, багато спортсменів звертають увагу на рекламу спеціалізованого харчування, виробник якого запевняє про швидкі та якісні результати в максимально стислий термін.

І оскільки ринок супутньої продукції просто під зав’язку переповнений різними варіантами та пропозиціями, рекомендуємо ознайомитися з інформацією як правильно вибрати спортивне харчування виходячи з ваших індивідуальних побажань до результату.

Спортивне харчування: що вибрати?

Для початку варто визначитися із самим поняттям спортивного харчування як такого. Відповідно до загальноприйнятого трактування, до цього терміну належить група харчових добавок, до складу яких входять комплекс вітамінів, а також необхідні для інтенсивних навантажень мікро та макро елементи. Отже, загалом – це більш вивірене за дозуванням та зручне у зберіганні доповнення до вашого основного раціону.

Тому насамперед позбавляємося ілюзії «чарівної пігулки» і перестаємо перекладати на красиво упаковані коробочки та пляшечки свою відповідальність за основний режим харчування поза тренувальним залом, регулярні корисні фізичні навантаження та звичайно ж якісний відпочинок. Інакше, без перерахованого комплексного підходу до поставленого завдання, результат не скоро. Якщо буде взагалі.

До речі про завдання. Власне, саме сама мета і є першим важливим критерієм вибору необхідної продукції, яка максимально відповідатиме вашим прагненням.

Спортивне харчування: вибір під конкретне завдання

Підвищенню витривалості та якісних силових показників сприяють випущені у вигляді таблеток харчові добавки з вмістом креатину. Також користується попитом гейнер, що є сумішшю легкозасвоюваних білків і вуглеводів у вигляді порошку.

Що цікавиться, яке спортивне харчування вибрати для набору м’язової маси, варто звернути увагу на продукцію, що містить у своєму складі необхідні відновлення пошкоджених м’язових волокон, амінокислоти і протеїн.

Для прискорення спалювання небажаних жирових відкладень з їх подальшим перетворенням на корисну для навантажень енергію, у професійних бодібілдерів користується попитом продукція з вмістом L-Carnitine.

Як саме приймати згадані добавки, що входять до складу популярних видів спортивного харчування, можна ознайомитись у нашій статті з відповідної тематики.

Яке спортивне харчування вибрати для новачка?

Якщо ви тільки починаєте пробувати себе у професійному спорті і ще не плануєте піддавати організм надвисоким фізичним навантаженням, спортивне харчування на ранній стадії занять буде для вас малоефективним.

Куди краще сконцентрувати увагу на техніку правильного виконання вправ, регулярність відвідування самих тренувань і грамотно збалансоване основне харчування.

Спортивне харчування: як вибрати?

Визначившись із спочатку поставленою собі метою, можна сміливо переходити до наступного важливого критерію відбору. І це ваше ставлення до власного здоров’я. Адже саме на цьому моменті найчастіше і відбувається, непомітне на перший погляд, зміщення понять із фізичного здоров’я на зовнішню красу.

Чим власне і користуються професійні маркетологи, використовуючи як наживку споконвічне людське бажання отримати все відразу і якнайшвидше. Саме з цієї причини на ринку, як і раніше, успішно продаються товари, що мають до поняття здоров’я вельми віддалену виставу.

Отже, якщо ваш фізичний стан перебуває в здоровому, ключовому пріоритеті, то в питанні «як вибрати спортивне харчування» покладайтеся виключно на рекомендації професійних тренерів, дієтологів та самих спортсменів з багаторічним практичним досвідом у цій сфері. Все інше – у кращому разі, витрачені на вітер гроші та зіпсований настрій.

Додаткові рекомендації щодо вибору:

Крім основних перелічених компонентів, не менш важливе значення в спортивному харчуванні займають різні вітамінні комплекси, які допомагають як під час тренування, так і в процесі відновлення організму після навантажень.

Лідерами-постачальниками на даний момент вважаються з’єднані штати і Німеччина. Саме в цих країнах критерії до нешкідливих спортивних добавок найвищі з боку контролюючих якість органів.

Навіть орієнтуючись на якісний продукт, ніколи не забувайте про підробки. А краще, намагайтеся купувати товар у перевірених часом та репутацією, спеціалізованих точках продажу спортивного харчування.

Перед остаточним вибором і придбанням продукту, обов’язково зверніться у свого лікаря про відсутність алергічних реакцій на інгредієнти, що входять до складу упаковки.