Про те, що грамотно збалансоване харчування має істотну роль і прямим чином позначається на результативності тренувань, відомо багатьом. Однак питання про час прийому тієї самої їжі, як і раніше, супроводжується різнобічними думками з цього приводу. Особливо коли йдеться про те, чи можна тренуватися вранці на голодний шлунок.

І якщо щодо харчування перед силовим ранковим тренуванням все гранично ясно, то у випадку з пробіжками ситуація вже не виглядає настільки однозначною і ділиться на різні версії, найпопулярніші з яких ми і розглянемо в цій статті.

Ефективно чи схуднення при бігу натщесерце?

Прибічники «дієтичних» ранкових пробіжок вважають, що біг на голодний шлунок є дуже дієвим методом для бажаючих швидко схуднути.

І в певному сенсі це твердження є вірним. Ось тільки не зовсім. А все тому, що процес перетворення енергії з жирових запасів, має місце виключно за низької інтенсивності навантажень.

Простіше кажучи, ця стратегія працює, але тільки за наявності щонайменше півгодинної пробіжки без попереднього вуглеводного запасу. Що далеко не всім підійде. І особливо явно не для новачків.

Та й взагалі, якщо спочатку каменем спотикання є такий показник як швидкість втрати калорій, то саме в цьому плані пальму першості, як і раніше, утримують саме силові тренування.

 Що щодо витривалості?

Версія про те, що біг з ранку на голодний шлунок підвищує витривалість організму, в першу чергу посилається на фізіологічний процес перетворення енергії з глікогену, що накопичився в м’язових тканинах і печінці.

Однак одразу варто відзначити, що подібний метод спрацьовує за наявності спеціальних бігових тренувань з попередньо витраченими запасами глікогену. Що, знову-таки, не зовсім просте для бігунів-початківців завдання.

А тому, враховуючи відсутність залізобетонних доказів на користь бігу натще і наявність явних медичних протипоказань при регулярному повторенні подібних тренувань, можна зробити нехитрий висновок про те, що є й інші, безпечніші для здоров’я способи підняття витривалості.

Правда чи що біг на голодний шлунок виснажує м’язи?

Це твердження також відноситься до процесу отримання енергії не у вигляді вжитих продуктів харчування, а зсередини, за рахунок перетворення внутрішніх елементів. У тому числі й білка у складі м’язових тканин.

Ось тільки перейматися втратою мускулатури під час голодної пробіжки не варто. І ось чому. Енергія, що виробляється у процесі цього типу навантажень витягується поетапно.

Спочатку перетворюється глікоген, потім жирні кислоти, і вже після цього черга доходить до білка. Однак уже на підході до цього моменту спортсмен починає відчувати досить відчутний фізіологічний дискомфорт і просто припиняє тренування.

Що за підсумок?

Отже, всі твердження про властивості ранкових пробіжок дуже відносні і мають низку нюансів, при яких результат може різко змінювати свої полюси з позитивного на негативний. Як, втім, і навпаки.

А тому якщо і розглядати біг на голодний шлунок для схуднення або збільшення витривалості, то швидше не як метод, а як розведення своєї основної програми силових тренувань і дотримуючись нижченаведених простих правил:

  • Тривалість пробіжки натщесерце повинна становити не менше 30 хвилин і не більше години.
  • Інтенсивність навантаження не повинна бути високою. Темп бігу варто підбирати такий, щоб можна було без дискомфорту вести діалог.
  • Перед початком забігу обов’язково поповніть запаси рідини. Склянки чистої питної води буде цілком достатньо.

І найголовніше, після виконання тренування на порожній шлунок, у найближчі 30 хвилин організм перебуває у режимі прискореного поглинання поживних речовин. Не пропустіть цей момент і нагородіть себе за старання щільним сніданком з білків та вуглеводів.

Таким чином, грамотно комбінуючи голодні пробіжки з регулярними силовими навантаженнями, ви зможете досягти справді вражаючих результатів без шкоди здоров’ю.

Чого, власне, вам і бажаємо.