Думка про те, що сніданок є найважливішим періодом дня для їди не нова. Над цим уже добре постаралися відомі нам усім приказки з дитинства та цілий перелік видань, сайтів та гламурних журналів на тему правильного харчування.

І начебто все гранично ясно. Ми всі чудово розуміємо, що для проведення продуктивного робочого дня, гарного настрою та наявності максимальної стресостійкості нашому організму необхідно ґрунтовно зарядитися необхідними елементами.

Проте, сама ідея та способи її реалізації нерідко ведуть до зворотних наслідків. Наприклад, прості та корисні сніданки, які нам нерідко подають у барвистій упаковці з блакитних екранів, такими зовсім не є насправді.

Чому так?

Основна причина подібного результату полягає в елементарному нерозуміння що саме для нас дійсно корисно, а що є черговим рекламним прийомом. Також, важливим фактором виступають нескладні правила їди, які теж нерідко залишаються поза увагою.

Досить приділити трохи часу і розглянути принципи корисного харчування, тим самим зрозумівши, яких саме інгредієнтів, варто уникати саме вашої ситуації. Або ж, самим приготувати прості смачні сніданки, використовуючи рекомендації цієї статті. Що стосується правил харчування, то вони справді прості.

Правила їди під час сніданку.

Насамперед не варто їсти на ніч дивлячись. Інакше у вас просто, з часом, буде відсутній ранковий апетит, оскільки організм ще до ладу не переварив вечірній прийом. Що, звичайно, вже досить негативно позначається на здоров’ї.

Привчіть себе випивати склянку чистої води після пробудження. Ця проста дія дозволяє запустити роботу шлунково-кишкового тракту, і процес наступного сніданку пройде без зайвого навантаження на організм в цілому.

Намагайтеся не затягувати з часом їди. Ідеальним проміжком вважається півгодини після пробудження. Але й затягувати також не слід, оскільки вже через другу годину організм перебудовується на інший режим. Тому прості та смачні сніданки будуть нести мінімум користі.

Не переборщуйте з кількістю калорій. Для повноцінного сніданку достатньо лише 25% від вашого добового споживання. В іншому випадку, користь від режимного харчування буде просто марна, а шлунок перевантажений.

Не слід поспішати. Вміння не поспішати та ретельно пережовувати їжу, сторицею окупиться у вигляді максимальної засвоюваності організмом поживних речовин та почуттям легкого шлунка.

Рекомендації щодо продуктів.

Одним із оптимальних варіантів для ранкового прийому їжі, по праву вважаються каші. За рахунок вмісту у своєму складі необхідних для стабільної роботи нервової системи вітамінів групи B та наявності вуглеводів, ваші смачні та прості сніданки наповнять вас достатнім енергетичним зарядом, аж до обіду.

Також варто звернути увагу на молочну групу продуктів, віддаючи перевагу нежирним сортам сиру або сиру, після прийому яких рекомендується випити чашку зеленого чаю для прискорення метаболізму.

Якщо вам смачний і простий сніданок асоціюється з мюслями, то краще приготувати їх самостійно, оскільки покупні варіанти мають у своєму складі таку кількість цукру, що всі ваші прагнення до стрункої фігури і здорового харчування будуть просто безглуздими.

Бажано виключити зі свого ранкового раціону цитруси та кисломолочну продукцію, яка не пройшла процес термообробки. Відсоток кислотності цієї групи продуктів досить шкідливий для травного тракту, що ще не «прокинувся».

Любителям м’яса, варто уникати ранком прийому насиченої жирами свинини або яловичини. На крайній випадок віддайте перевагу легким бутербродам з відвареною курячою грудинкою та зеленню.

Головна порада.

Намагайтеся підходити до питання харчування ширше і не розраховувати на швидкий і якісний результат, покладаючись виключно на продукти. Адже правильний режим сну та регулярні фізичні навантаження є не менш важливим фактором, без якого простий та смачний сніданок практично не матиме практичної користі.