Тренажерний зал є одним з найбільш швидких способів ефективно позбутися зайвої ваги, набути привабливої фізичної форми та довше зберегти здоров’я. Щоправда, все це реалізується лише за наявності комплексного підходу, де передбачено конкретну програму для жироспалювання в тренажерному залі. Дізнайтеся, чим вона відрізняється від інших комплексів вправ і як ефективніше її підібрати виходячи з вашого конкретного випадку.

У чому полягає відмінність тренувань для схуднення.

Насамперед тренування, орієнтовані процес жиросжигания характеризуються переважанням кардіонавантажень. І хоча такий метод не дозволяє спалювати за раз стільки калорій, як під час винятково силових вправ, ефективний результат досягається за рахунок більш тривалого підходу.

Загальні рекомендації:

До універсальної програми підходить як для чоловіків, так і жінок можна віднести комплекс наступних навантажень:

  • Біг на доріжці
  • Скакалка
  • Присідання з власною вагою
  • Гіперекстезія
  • Вправи з гантелями та штангами у легких вагах
  • Повітряна йога
  • Прес
  • Скручування

Ключові моменти під час вибору вправ.

Програма тренувань у тренажерному залі для схуднення обов’язково має проходити через фільтр наступних пунктів:

Попередній досвід

Якщо вам належить буквально перше знайомство з тренажерним залом, то ваша програма схуднення в спортзалі повинна мати найменші навантаження. В іншому випадку ви ризикуєте повторити найпоширенішу помилку початківців. А саме перевантаження, внаслідок якого можна отримати вагомий дискомфорт та навіть травми.

Для уникнення подібних неприємних сценаріїв бажано мати під рукою досвідченого товариша, оплатити працю професійного тренера або витратити час на детальне вивчення тематичної інформації.

У разі наявності практичного досвіду можете сміливо переходити до наступних пунктів списку.

Вік

Природно, що програма для спалювання жиру в тренажерному залі не може бути однаковою для людей з вагомою різницею у віці. І будь-яке відхилення від рекомендованих професіоналами на цей період норм може призвести до слабких результатів. Причому відразу слід зазначити, що не йдеться про якісь жорсткі часові рамках, а швидше відноситься до аналізу поточного стану здоров’я для грамотного підбору ефективних вправ.

Поточний гормональний фон

Здебільшого дана рекомендація відноситься до жінок, але часом може мати значення і для чоловіків. Також варто проаналізувати роботу ендокринної системи та обов’язково скоригувати план тренувань за наявності навіть найменших відхилень. Програма на схуднення у тренажерному залі має сприяти зміцненню здоров’я, а не навпаки.

Додаткові рекомендації для тих, хто худне в тренажерному залі

Сон, відпочинок та харчування мають не менше значення і впливають на процес не менше будь-яких, навіть найефективніших вправ. Не забудьте приділяти цим напрямком достатньо уваги.

Важливо враховувати, що ефективність аеробних (кардіо) тренувань, що реалізується за рахунок надходження чистого кисню в момент цих навантажень. Тому краще вибирати для схуднення простору залу з якісним кондиціюванням.

Працюючи з вагами не захоплюйтеся прогресом у цифрах, а більше прагнете кількості підходів і скороченням пауз між тренуваннями. . Адже регулярність при схудненні – це основа.