Як відомо, грамотно збалансоване харчування є однією з невід’ємних умов для швидкого схуднення та подальшої підтримки свого тіла у бажаних вагових рамках.

І одним із найбільш ефективних способів для реалізації цієї мети вважається методика складання особистого раціону харчування, заснована на підрахунку енергетичних одиниць, або, так званих, калорій.

Однак, оскільки рахувати калорії при схудненні Вам доведеться самостійно, бажано ознайомитися з цією темою детальніше. І для початку варто розібратися, чому саме їх необхідно вважати.

Невеликий екскурс у фізіологію.

Процес нашого існування невід’ємно пов’язаний з виконанням величезної кількості фізичної та розумової праці, що природно вимагає витрат енергії, яку ми, у свою чергу, отримуємо із споживаної нами їжі.

І якщо баланс отриманих калорій перевищує наші енергетичні витрати, то ми отримуємо запас поживних речовин у вигляді тих самих жирових відкладень. Саме тому варто зрозуміти, як рахувати калорії, щоб схуднути.

Особливо це стосується жінок, у яких, через їх репродуктивну роль у природі, процес відкладення жирової клітковини виражений набагато більш явно ніж у чоловіків.

Методика підрахунку калорій – переваги.

Відмінною вигодою даного методу можна сміливо назвати безпеку, оскільки в порівнянні з іншими, більш строгими дієтами, організм не піддається різкому стресу від зміни режимів та раціону харчування. Що автоматично виключає шкоду для органів травної системи.

Психологічний фактор також має свою роль при цьому підході до схуднення. Адже ви можете не прибирати улюблені страви зі свого раціону, а просто змінити кількість споживаних калорій шляхом зниження дозування улюблених продуктів харчування.

Ну а найголовнішою перевагою вміння вважати споживані калорії, вважається вироблення в собі вкрай корисної якості міри, яка допомагає не лише у питаннях схуднення, а й у багатьох інших галузях людської життєдіяльності.

Перші кроки.

Для того щоб зрозуміти, як правильно вважати калорії, щоб схуднути, насамперед необхідно зрозуміти, а скільки їх, власне, Вам взагалі потрібно для щоденної норми. І в цьому Вам допоможе розроблена Міффліном-Сан Жеором формула, завдяки якій можна розрахувати цифри Ккал, необхідні для подальших дій.

Далі слід ознайомитися зі своїми енергетичними витратами, які є у вашій повсякденності. Для цих цілей можна скористатися наступною таблицею або ж використовувати для підрахунку спеціальний безкоштовний калькулятор калорій.

Однак найефективнішим методом вважається консультація у спеціаліста-дієтолога, який зможе максимально точно розрахувати добову норму враховуючи всі Ваші особливості фізіології та щоденну активність.

Як правильно порахувати калорії, щоб схуднути – таблиця.

Визначившись зі своєю індивідуальною нормою споживання Ккал (DCI), Вам потрібно розібратися як порахувати калорії для схуднення. Для цього ознайомтеся з таблицею калорійності найпоширеніших страв:

Наступним кроком зіставте отримані цифри Вашої добової норми з улюбленими стравами та продуктами, при цьому суворо стежачи, щоб калорійність Вашого раціону не перевищувала допустимих значень, а навпаки, була трохи в мінусі.

Залежно від бажаних термінів схуднення значення розподіляються таким чином:

  • Для плавного та найбільш безпечного процесу схуднення – DCI -15%
  • Швидший варіант скидання ваги є – DCI -20%
  • Інтенсивний спосіб (для підготовлених спортсменів) – DCI -30%

Таким чином, невеликий недолік у повсякденній нормі змусить ваш організм заповнювати енергетичний дефіцит за рахунок витрачання відкладень жирової клітковини. Що, власне, нам і потрібно.

Ключові правила для тих, хто худне за даною методикою.

Психологічний фактор.

Процес схуднення має бути лише Вашим рішенням та нічим іншим. Інакше, будь-яка непередбачена стресова ситуація з людиною, заради якої ви все це затіяли, зведе нанівець усі ваші зусилля. Робіть це для себе та свого здоров’я.

Точність розрахунків.

Якраз той самий випадок, коли варіант «на око» – буде критичною помилкою. Отже, обов’язково придбайте кухонну вагу, що дозволить Вам максимально точно дозувати інгредієнти для приготування страв.

Систематичність.

Ще одне важливе правило, яке не слід порушувати. Схуднення за цим методом не допускає різких перепадів. Тому навіть якщо ви трохи переборщили з калорійністю, не слід влаштовувати голодування наступного дня. Продовжуйте харчуватися відповідно до обраної стратегії.

Рекомендації та нюанси.

  • Процес контролю калорій у споживаних вами продуктах значно полегшиться, якщо ви будете попередньо планувати час на закупівлю та приготування.
  • Найпростіший спосіб як навчитися вважати калорії щоб схуднути – це завести собі щоденник споживаних продуктів. Цей простий, але дієвий інструмент допоможе Вам краще розуміти та планувати свій добовий раціон.
  • Плануючи своє харчування, беріть до уваги калорійність сирого продукту, а також окремо зважуйте і калькулюйте кожну зі складових цілої страви. Для цього можна користуватися спеціальним онлайн-калькулятором.
  • Виключіть з раціону їжу з магазинів швидкого харчування. Дані, вказані на упаковці або в меню, можуть сильно відрізнятися від реальності, що може звести ваші зусилля до нульового результату.
  • Пийте якнайбільше чистої води. Це дозволить Вам знизити можливі напади голоду, а також прискорить необхідні для схуднення процеси метаболізму в організмі.

Не забувайте також і про заняття спортом чи фітнесом, які не тільки прискорюють процес схуднення, але й позбавлять вас від ефекту обвислої шкіри, який є при схудненні без фізичних навантажень.

Застосовуючи всі ці правила та рекомендації, Ви обов’язково досягнете поставлених результатів. Скиніть непотрібні кілограми і навчитеся грамотно та збалансовано харчуватися, що завжди позитивно позначатиметься на вашому самопочутті та здоров’ї.