Про необхідність щоденного вживання чистої питної води всім добре відомо ще змалку. Однак, коли мова заходить про фізичні вправи, то думки щодо того, чи можна пити воду під час тренувань, стають менш однозначними і часом навіть суперечливими.

Чому так відбувається, і який варіант корисніший у вашому конкретному випадку, читайте далі в публікації.

Зневоднення як яблуко розбрату.

Як не дивно, але основна причина розбіжностей між прихильниками і противниками «водної дієти» на час вправ лежить в області однієї фізіології. А точніше, її реакції на поступове зневоднення організму, яке виглядає справжнім злом по цілій низці пунктів:

  • Падіння результативності
  • Зниження густоти крові
  • Підвищення навантаження на серце та кровоносні судини
  • Збільшення ризику травматичності суглобів
  • М’язові спазми після тренувань

З цих причин, вживання води необхідно не тільки під час, але і після тренування, для відновлення водно-сольового балансу в організмі, насичення киснем тканин та прискорення корисних метаболічних процесів.

Однак також не варто забувати і про те, що способи досягнення стану зневоднення бувають різні, а тому справді є низка обмежень, які не варто змітати з рахунків та категорично стверджувати, що пити воду під час занять потрібно обов’язково.

Наприклад, пити воду на тренуванні небажано, оскільки вона сприяє виведенню з організму через піт таких корисних електролітів як калій і натрій. Однак це скоріше стосується по-справжньому інтенсивних фізичних навантажень у професійних спортсменів і компенсується спеціальними, збагаченими вітамінами комплексами напоями або кокосовою водою.

Ще вкрай не рекомендується пити воду під час тренування людям, які практикують спарингові види спорту. Що можна наглядати під час прямих трансляцій, коли спортсменам у перерві між раундами не дають пити, а просто змочують губи вологою губкою.

Любителям бігати на тривалі дистанції також варто уважно поставитися до питання прийому рідини, оскільки цей вид навантажень має свою специфіку і небезпечний ризиком отримання гіпонатремії. Краще проконсультуватися як правильно пити воду під час тренування з бігу у професійного тренера.

Пити чи не пити – ось у чому питання.

Незважаючи на наведені вище обмеження, пити воду під час та після вправ дійсно важливо і навіть потрібно. Однак, як і в більшості випадків, все треба намагатися робити в міру. Без поспіху, виходячи з конкретної ситуації, а також поставлених собі цілей.

Проте є низка загальних рекомендацій, як можна пити воду під час тренування без шкоди для організму:

  • Не варто під час спраги піддаватися спокусі випити надто багато. Це точно не піде на користь, проте точно ускладнить процес тренування і навіть може негативно позначитися на роботі нирок. Краще потроху, у міру пересихання горла, пити воду невеликими ковтками. Оптимальний об’єм – приблизно півлітра рідини за тренування.
  • Віддавайте перевагу чистій питній воді, без барвників та добавок. Соки та насичені газом напої також не рекомендуються як альтернатива, за рахунок високого вмісту вуглеводів у своєму складі.
  • Температура також має значення. Ідеальним варіантом вважається тепла вода, яка максимально сприятливо підходить для терморегуляції розпаленого тренуваннями організму.

І насамкінець, незалежно від обраного вами напряму тренувань, обов’язково приділіть час і проконсультуйтеся у лікаря щодо стану роботи вашої печінки та нирок. Ця інформація має ключове значення і дозволяє підібрати на її підставі максимально ефективне та безпечне для організму споживання води під час тренування.