Останнім часом, тема вечірнього харчування при бажанні позбавиться зайвої ваги стрімко набирає актуальності. Адже незважаючи на численні мімчики та анекдоти на тему «не є після 18:00», той самий інтернет містить чимало реальних історій про ефективні для здоров’я та фігури результати вечірнього вживання їжі в «заборонений» час.

І щоб не ворожити на кавовій гущі хто ж насправді має рацію, а де фотошоп і рекламні хитрощі, пропонуємо підійти до питання «а що можна їсти після шести?» відразу з кількох сторін. Адже небажаний набір ваги – це практично завжди комплексне явище, а не одна конкретна причина.

Раціон, що супроводжує схуднення.

Міф про небажаний вечірній перекус багато в чому виправданий завдяки наявності в меню важких для перетравлення їжі продуктів, які просто не встигають переваритися за ніч і виявляються вранці відчуттям тяжкості в шлунку і зайвими сантиметрами на талії. .

Виправити положення можна шляхом включення до раціону вечірнього харчування що сприяють схуднення фруктів, овочі, а також страв з низьким вмістом жирів і відсутністю «важких» вуглеводів. Як варіант, можна використовувати на вечерю нежирні кисломолочні продукти, відварене м’ясо риби та яйця.

Калорійність питання.

Якщо ви ще не перейнялися індивідуальним підрахунком своєї добової норми споживання калорій, то саме час цим зайнятися. Для вашої зручності та більш точного підрахунку, можна скористатися нашими таблицями та формулами.

Визначившись з цифрами та продуктами, розраховуємо на вечірній прийом їжі не більше 30% добового споживання калорій. Таким чином, запускаючи природний для організму процес спалювання жирових відкладень під час сну.

Не варто також забувати, що фізіологія Вашого тіла може бути на порядок унікальнішою за рекомендації з інтернету. А тому не зайвим буде проконсультуватися з професійним дієтологом і визначити, що можна їсти після шести вечора, щоб не погладшати в конкретно вашій ситуації.

Режим харчування та сну.

Ще одним важливим фактором є сам час прийому їжі. Практично все, що можна їсти після 6 вечора, щоб схуднути, необхідно приймати не пізніше ніж за 3 години перед планованим відходом до сну.

До виключення можна віднести низькокалорійний перекус у вигляді нежирного йогурту або фруктів за півтори години до сну, який допоможе без шкідливих наслідків вгамувати почуття голоду, і наситить організм необхідними поживними речовинами.

До часу сну також рекомендується підійти відповідально і приділити йому не менше 8 годин. Тоді організм досить відновиться після ночі, і ви не страждатимете наступного дня від недосипання.

Правильний настрій.

Ставлення нашого тіла до експериментів з харчування за межами цифр у сутінковий час доби, багато в чому проявляється не стільки від якості, кількості та калорійних обчислень уживаних продуктів, як від нашого настрою під час усіх цих дій.

Концентрація уваги на пов’язаних з дієтою позбавлення і обмеження в харчуванні, є однією з ключових причин зривів. І все, що можна їсти після шести, не матиме практично ніякої користі без правильного відношення до процесу.

Тому з самого початку дієти, бажаний саме сприятливий, позитивний настрій, заснований на почутті задоволення від дотримання поставленої собі мети схуднути. З чим чудово може впоратися індивідуальний тренер, який розуміє важливість психологічного настрою.

Корисні навантаження.

Малорухливий спосіб життя сучасної людини є чи не основною причиною утворення вкрай паршивого настрою, який нерідко провокує заїдання, отриманого протягом робочого дня стресу, шкідливою та важкою їжею. Що, в свою чергу, сприяє осіданню на наших боках непотрібних жирових відкладень.

Тому кращим партнером у будь-якій дієті, є регулярні фізичні навантаження, які не тільки прискорюють метаболічні процеси, що сприяють схуднення в організмі, але і викидають у кров ті самі гормони радості, які ми марно намагаємося компенсувати будь-якими їстівними шкідливостями.

Закріплюємо інформацію.

Отже, все що можна їсти після 18.00 без шкоди для організму проганяємо за такими пунктами:

  • Не повинно містити у своєму складі важких тварин жирів, вуглеводів,
  • Не перевищує 30% добової норми споживання калорій.
  • Їжа приймається за 3-4 години до сну

Додаткові рекомендації:

  • Ви займаєтеся регулярними корисними навантаженнями
  • Приділяєте сну не менше 6 годин на добу.
  • У вас правильний, позитивний настрій.

Слідування цим нескладним рекомендаціям, дозволить вам винести максимум користі з вечірньої дієти, і якомога швидше наблизиться до бажаного результату. Чого, власне, вам і бажаємо.