Грамотно підібране спортивне екіпірування є важливою складовою будь-якого серйозного підходу до тренувань. Особливо якщо йдеться про взуття, неправильний підбір якого здатний знизити показники результативності, і навіть спричинити травми під час занять.

І щоб виключити подібний негативний розвиток сценарію, досить просто ознайомитись із простими рекомендаціями цієї статті про те, як правильно підібрати кросівки.

Крок перший: визначаємося з напрямком тренувань

Кросівки для занять спортом – це дуже розпливчасте та ненадійне формулювання, з якого тільки можна вирушити по сучасних магазинах у пошуках нового взуття. З великою часткою ризику, є шанс придбати мало підходяще або невідповідне в принципі спортивне взуття.

Саме тому перед тим як правильно вибрати кросівки, варто визначити для себе, якими видами корисних навантажень ви плануєте займатися для отримання потрібного результату. Умовно можна розбити за такими категоріями як:

  • Силові вправи
  • Біг
  • Аеробіка

Під кожний із цих напрямків на ринку вже існує своя, специфічна модель кросівок. Вам залишається тільки визначитися з найбільш підходящою для вас парою дотримуючись наступних рекомендацій:

Як вибрати кросівки для залу?

Якщо мають бути тренування з легкої атлетики, то при виборі кросівок у пріоритеті якостей моделі повинна стояти жорстка підошва та високий ступінь амортизації стопи.

При виборі взуття для роботи з важкими вагами рекомендуються кросівки з вузьким носком, твердим задником і високим щільним приляганням до ноги, що значно знижує навантаження на стопу в момент інтенсивних навантажень. Також варто звернути особливу увагу на відсутність у взутті ефекту ковзання.

Придбання відповідного взуття для силових навантажень найкраще запланувати на вечір після якісно проведеного тренування. Це дозволить підібрати пару з мінімальною розбіжністю в розмірах та відчуттях.

Як вибрати кросівки для фітнесу?

До занять аеробікою ідеально підходить взуття для фітнесу. При підборі даної моделі варто приділити насамперед увагу ваги виробу. В основному хороші кросівки робляться з якісних і легких матеріалів.

Ще одним показником високої якості для моделі фітнесу вважається хороша вентильованість ноги. М’яка і гнучка стопа також здатна збільшити як комфорт, а й збільшити результативність тренувань.

Які мають бути кросівки для бігу?

Перед походом у магазин за біговими кросівками, обов’язково дізнайтеся який тип пронації. Інакше є ризик витратити гроші на дійсно якісне взуття, але при цьому не відповідне параметрам ваших стоп під час інтенсивного навантаження.

Мають високу амортизацію стопи, ступінь якої рекомендується підбирати суто індивідуально, відштовхуючись від параметрів своєї ваги та поточної техніки бігу.

Якості швидкого гальмування моделі також мають значення для орієнтованих на високі результати спортсменів. Також підбирається індивідуально в залежності від звичної вами техніки гальмування під час тренування.

Бігові кросівки виготовляються виключно із синтетичних матеріалів, які легко пропускають повітря та дозволяють спортсмену комфортно долати великі дистанції.

Загальні рекомендації:

Взуття приміряється на ті шкарпетки, в яких ви плануєте проводити тренування.

Приміряючи взуття, обов’язково простежте щоб між шкарпеткою і краєм великого пальця, було не менше сантиметра вільного простору.

Кросівки з плоским шнурівкою мають найвищий ступінь надійної фіксації ноги.

Устілка має вилучатися для можливості її подальшої заміни на більш комфортну ортопедичну.

Щоб уникнути травм, особливо при роботі з важкими вагами не використовуйте, як спортивне взуття кросівки для схуднення та будь-яке інше взуття з м’якою підошвою.