Коли після серії якісно проведених тренувань поступово починає зникати приємне відчуття видимого прогресу, а результат від вкладених зусиль досягає своєї умовної стелі, на допомогу спортсменам приходять спеціалізовані харчові добавки, спеціально розроблені з метою підвищити ефективність професійного заняття спортом.

Якщо ситуація вам знайома, і ви всерйоз замислюєтеся про поповнення свого раціону корисними вітамінними комплексами та речовинами, то рекомендуємо визначитися з необхідним для ваших цілей. продуктом, і розібратися як правильно приймати спортивне харчування.

Як приймати спортивне харчування для набору маси

Для якісного та здорового зростання м’язової маси необхідно мати в раціоні продукти з високим вмістом білка. Тому не дивно, що протеїн, що має у своєму складі понад 70% білка, що легко засвоюється, є найбільш популярним продуктом спортивного харчування для охочих наростити мускулатуру.

Застосовується протеїн у вигляді розведеного у воді або молоці порошку, виходячи з розрахунку приблизно 1.5 – 2 г суміші на 1 кг ваги спортсмена. Вживати рекомендується відразу після тренування на відновлення. Приблизно близько 30 грамів перед сном, стільки ж ранком незадовго до сніданку і обов’язково за півгодини перед тренуванням.

Не меншою популярністю збільшення м’язових волокон вважається креатин, завдяки якому відбувається насичення тканин рідиною і прискорюється природний процес синтезу білка. Рекомендується вживати за 30 хвилин до тренування відразу після занять. Також можна приймати додатково до 30 г двічі на день, у період п’ятиденної завантажувальної фази і потім ще близько 10-15 грам протягом місяця.

Однак не варто забувати, що в деяких видах спорту застосування креатину під час тренувань розцінюється як використання допінгу та загрожує негайною дискваліфікацією спортсмена.

Як приймати спортивне харчування для схуднення

Плануючим скинути зайві сантиметри, варто звернути увагу на такий вид спортивних добавок, як L карнітин. І хоча всупереч поширеній думці він, сам по собі, не є жироспалювачем, а лише виконує виключно транспортні функції з доставки жирових відкладень у мітохондрії, всього 3 грами продукту за півгодини до початку силових або кардіо навантажень, помітно збільшать енергетичний потенціал ваших тренувань.

Що стосується переліку інших чудо-юдо препаратів, що обіцяють у найкоротші терміни прибрати небажану вагу геть, то в переважній більшості це не більше ніж черговий рекламний прийом. Завжди звертайте увагу на репутацію магазину і наочні результати вживання запропонованого продукту. На жаль, інтернет-ринок спортивного харчування не застрахований від неякісних і навіть небезпечних для здоров’я піратських підробок.

І навіть швидкі об’єктивні результати вживання препарату кимось із знайомих ще не привід нести свої гроші на прилавок. Недобросовісні виробники нерідко використовують при виробництві речовину сибутрамін, яка справді дає очікуваний швидкий ефект. Але він занадто короткочасний, а ціна йому – суттєве навантаження на серцево-судинну систему, що за підсумком зведе в мінус усі витрачені на тренування ресурси і підірве ваше здоров’я.

Додаткові рекомендації.

Крім турботи про якість, вкрай рекомендується перед вживанням спортивного харчування обов’язково переконається у відсутності персональних алергічних реакцій на інгредієнти, що входять до складу продукту. Наприклад, на молоко, в якому нерідко розбавляють ці добавки.

Багато – не означає краще. Регулярне передозування навіть найбезпечнішим інгредієнтом не тільки не збільшить вам ефективність тренування, а й може спровокувати розвиток ускладнень.

Для досягнення високих професійних результатів спортсмени становлять для себе індивідуальний раціон спортивного харчування, до складу якого одночасно можуть входити кілька різних добавок.

Однак подібна стратегія має сенс тільки в тому випадку, коли ви реальний фахівець у питаннях спортивної дієтології. В іншому випадку, щоб уникнути втрати здоров’я грошей і часу, рекомендуємо дізнатися, як приймати спортивне харчування у професіоналів.

І насамкінець, не варто покладати на біологічно активні добавки надто великі надії. Це дійсно робочий інструмент при правильному підході, але точно не панацея, і вже точно не чарівна таблетка, прийнявши яку можна припинити звертати увагу на інші, не менш важливі складові успішного тренування. Краще робіть ставку на комплексний підхід та регулярність занять. Результат подібної стратегії нехай і не завжди швидкий як в рекламі на упаковці, зате вже точно на стороні вашого здоров’я. Чого, власне, вам і бажаємо.