Якщо ви вирішили нарешті зайнятися спортом, вважайте, Ви подолали 30% шляху до ідеальної форми! Як же утриматись на правильному шляху? Головний принцип – не нашкодити здоров’ю та не втратити інтерес до спорту вже на перших заняттях. Декілька порад допоможуть Вам влитися в лави спортсменів.

Почніть тренуватися у залі. Якщо Ви тренуєтеся вдома, то є великий ризик швидко закинути заняття. Домашні турботи заважають сконцентруватися на тренувальному процесі, а в залі простіше мотивувати себе. Ви можете подивитися, як тренуються інші, попросити допомоги або поради.

Складіть план тренувань. Виділіть у своєму розпорядку дня час для спорту та без відмовок!

Не женіться за швидкими результатами. Ви повинні розуміти, що неможливо за короткий період часу досягти надзвичайних результатів. Ви повинні бути послідовними і запасіться терпінням.

Не перестарайтеся. Не намагайтеся одразу ж звалити на себе непосильне навантаження. Бажаного ефекту Ви навряд чи досягнете, а ось здоров’я можете підірвати просто. Саме тому кожна правильна система тренувань складається з поступового та помірного збільшення навантаження.

Відпочивайте. Тренування мають бути дозовані. Крім того, Ви повинні дотримуватися правильного режиму дня та виділяти достатньо часу на сон.

Правильно харчуйтесь. Здорове харчування – один із головних пріоритетів. Якщо Ви сильно обмежите споживання калорій, то у Вас не буде енергії для тренувань, а метаболізм почне сповільнюватись. У жодному разі не поєднуйте інтенсивні тренування з жорсткою дієтою – це велика помилка.

Пийте. Спортсмени повинні звертати увагу, скільки рідини вони вживають. Водний баланс необхідно відновлювати після інтенсивних занять. Тому більше пийте, щоб уникнути зневоднення. Фахівці радять випити склянку негазованої води приблизно за півгодини до початку тренувань, а після закінчення – ще півсклянки.

Розминка та затримка.

Їх у жодному разі не можна ігнорувати. Перед активним фізичним навантаженням необхідно розігріти м’язи та розім’яти суглоби – це дозволить уникнути травм та спростити виконання вправ. Після заняття необхідно відновити ритм серця, виконати дихальну гімнастику та вправи на розтяжку.

Ніколи не пізно розпочати займатися спортом! Чекаємо на Вас на наших тренуваннях!

Як правильно харчуватися спортсмену?

Правильне харчування для кожного спортсмена – це не лише необхідність, а й один із елементів підготовки. Нераціональне меню та недотримання режиму харчування загрожує зниженням ефективності тренувань та погіршенням результатів. Тому підходити до цього питання потрібно дуже відповідально.

Головні завдання спортивного харчування:

  • Забезпечити організм достатньою кількістю калорій, поживних речовин, мікроелементів та вітамінів;
  • Активізувати та нормалізувати метаболічні процеси в організмі;
  • Скоригувати або підтримати в тому ж стані масу свого тіла;
  • Змінити склад тіла, а саме: збільшити відсоток м’язів та зменшити жировий прошарок;
  • Врівноважити гормональний фон, що дозволить повною мірою реалізувати фізичні можливості та досягти максимального результату.

Коли Ви чітко поставите перед собою завдання, яке Ви хочете досягти за допомогою харчування – скинути або набрати вагу, необхідно чітко контролювати витрачені калорії та компенсувати їх за допомогою харчування. У меню спортсмена повинні входити у правильній пропорції білки та вуглеводи, надаючи енергію для тренувань, та живлячи м’язи. Також не можна повністю ігнорувати жири, вони сприяють засвоюваності білків організмом. Їхня кількість має бути невисокою і перебуває під суворим контролем.

Меню для кожного спортсмена розраховується індивідуально. Іноді можна дозволяти собі невеликі відступи у вигляді десерту або келиха вина, але одні справді мають бути нечастими. Проте, якщо Ви готуєтеся до змагань, тут ніяких потурань, а лише суворе виконання вимог. При виборі страв у меню потрібно враховувати і смакові уподобання. Якщо якийсь із продуктів, необхідний для досягнення мети, Вам не до вподоби – спробуйте знайти альтернативу з такою ж калорійністю та корисними властивостями. Пам’ятайте, ретельно продумане меню, розписане по днях і годинах, значно збільшує ваші шанси досягти поставленої мети.