Той факт, що зневоднення організму під час силових навантажень нікого не доведе до добрих результатів, зрозуміло мало не на інтуїтивному рівні майже кожному. А ось питання, чим саме вгамовувати спрагу до і після занять спортом, не так і просте, як здається на перший погляд. Саме тому ми зібрали весь пропонований сучасним ринком перелік рідин для спорту, щоб ви змогли підібрати для себе оптимальний коктейль перед тренуванням.

Вода

Найчистіший (у всіх сенсах) продукт для вгамування спраги, який, за вкрай рідкісними випадками підходить практично всім спортсменам. До винятків та обмежень можна віднести спарингові види змагань, біг на тривалі дистанції та по-справжньому високі силові навантаження професійних спортсменів.

У всіх інших випадках вода – дійсно ідеальний варіант, що пити перед тренуванням, під час і після неї, без будь-якої шкоди для свого організму. Рекомендується столова мінеральна вода з відсутністю газу та високим вмістом, необхідних для відновлення, мінеральних солей, натрію, кальцію та магнію.

Ізотоніки

На перший погляд це практично та сама вода, але вже з невеликими добавками вітамінів і вуглеводів. Тому це один із найпростіших варіантів, що пити перед тренуванням для енергії.

Розщеплення вуглеводів, дає можливість перетворити цей, по суті, практично безкалорійний продукт на джерело, необхідне проведення тренування енергії, тоді як вітамінні комплекси допомагають відновити організм після навантажень.

Однак при всій простоті даного способу, все ж таки не рекомендується надто захоплюватися солодкими ізотонічними напоями. Куди краще скласти собі грамотний і корисний час прийому, тих самих вуглеводів зі свого повсякденного раціону.

Зелений чай

Будучи від природи натуральним імуномодулятором, зелений чай чудово тонізує, виступає як антиоксидант і є каталізатором запуску обмінних речовин в організмі, тим самим благотворно впливаючи на загальне прискорення метаболізму.

Ще одна корисна властивість цього чудового напою відноситься до його унікальної здатності блокувати засвоєння організмом крохмалів, отриманих внаслідок розщеплення швидких вуглеводів.

Саме тому зелений чай рекомендується не тільки до і після тренування, але також і протягом дня всім спортсменам, незалежно від обраного виду силових або кардіо навантажень.

Солодке газування

На думку дієтологів та лікарів однозначно неповноцінний, для ефективності тренування та здоров’я зокрема, варіант вгамування спраги, що не має корисного потенціалу ні до, ні під час, ні після тренування.

Надмірна кількість цукру та ціла хімічна таблиця незрозумілих нікому, крім дипломованих хіміків, концентратів у складі красиво забарвлених напоїв, бажано тримати від свого шлунка якнайдалі, незалежно від рекламних запевнень виробника про зміст чогось там натурального.

Соки

Ситуація з покупними соками звичайно не така однозначна, але тим не менш, також далека від ідеального варіанту. Фруктоза, що входить до складу будь-якого натурального соку, дратує слизову оболонку шлунка і підвищує баланс цукру в крові. Що аж ніяк не позначається позитивним чином на ефективності тренування.

Однак, можна трохи виправити ситуацію, якщо зробити натуральний, свіжий сік і розбавити його в пропорції не менше 1:2. Таким чином можна уникнути подразнення слизової оболонки та отримати наявні у складі напою корисні мікро та макроелементи.

Такий сік можна, як виняток, використовувати як перекушування незадовго до початку тренування, якщо немає часу повноцінно приготувати собі необхідне меню.

Кава

Мабуть, один із самих неоднозначних варіантів, що збирає під своїми прапорами як прихильників, так і противників споживання ароматного напою. Подібне протиріччя передусім викликане питанням, чи можна пити каву перед тренуванням?

З одного боку, чашка кави, що бадьорить, без цукру, дійсно дає досить відчутний сплеск енергії і допомагає знизити хворобливі відчуття під час силових навантажень і навіть прискорює метаболізм.

Але на іншому боці медалі знаходяться зневоднення та гіперкомпенсація втраченої рідини після занять. А ще вкрай нетривалий ефект при регулярному використанні кави як втамувач спраги.

Молочна група

Як би апетитно та здорово не виглядали всі ці йогурти, коктейлі та смузі – це все гравці із зовсім іншої ліги. Як мінімум, тому що це вже швидше їжа, ніж напій для вгамування спраги. Ну і молоко, що входить до складу більшості з них, після тренування, як втім і перед нею, просто не дає жодних корисних результатів.

Організм дорослої людини, досить погано засвоює молочний білок і витрачає на його перетравлення занадто багато енергії, яка так необхідна на початку для самого тренування, ну а після для відновлення втомленого організму.

Енергетичні напої

Всупереч рекламним роликам, що продаються в магазинних прилавках напої, під зав’язку напхані концентратом кофеїну та вітамінів, до реальної ефективності не мають жодного відношення. Зате мають дуже неприємні наслідки для шлунка та нервової системи загалом. Настійно не рекомендується як напій для регулярних тренувань.

Щодо спеціалізованих енергетиків, то вони справді створені спеціально для спортсменів і мають енергетичний і навіть місцями відновлювальний потенціал.

Головне не купувати перший продукт, що попався, а хоча б трохи приділити час на перевірку заявленої виробником якості, щоб не ставити на своєму організмі і тренувальних результатах експерименти.