Як відомо, наявність самих лише фізичних вправ не дає жодних гарантій приведення свого тіла та здоров’я у заплановані нами рамки. Важливу, навіть не ключову роль цьому процесі, грає правильний раціон харчування. І для отримання максимально ефективних результатів варто ретельно розібратися в тому, що і коли можна їсти після тренування.

І мабуть перше з чого варто почати розгляд цієї теми, так це поділ тих, хто тренується за статевою ознакою. Адже за вкрай рідкісним винятком, прагнення у чоловіків і жінок при занятті спортом об’єднані лише підтримкою здоров’я. Але в іншому, все з точністю до навпаки.

Відмінності в цілях та харчуванні.

Чоловіки прагнуть наростити м’язову масу, тоді як жінки пристрасно прагнуть позбутися непотрібних кілограмів. І що можна їсти після тренування також відрізняється залежно від потрібного результату. Як за змістом, так і за часом їди.

Наприклад, для набору ваги, слід продумати раціон, що включає необхідні відновлення мікророзривів м’язової тканини продукти з високим вмістом легкозасвоюваного білка, які варто вживати протягом години після закінчення фізичного навантаження. Саме в цей проміжок часу організм найбільше потребує відновлення.

У випадку з прекрасною статтю, насамперед стоїть питання: “через скільки часу можна їсти після тренування”? У прагненні скинути небажану жирову масу, варто потерпіти з їжею на найближчі 1.5 – 2 години, протягом яких організм буде відновлюватися за рахунок “спалювання” тих “зайвих сантиметрів”.

Що стосується інгредієнтів, що входять до складу спортивної дієти на схуднення, перевагу варто віддати продуктам з низьким вмістом білка, для природної підтримки м’язів у тонусі, а також не забувати про вуглеводи, що містять, і корисні жири продукти. До речі, з останніми варто бути акуратнішими, оскільки жири значно гальмують процес надходження білків та вуглеводів у кровоносну систему.

Чи можна пити після тренування.

Потрібно. Особливо якщо вас мучить почуття голоду, а мета потрапити в улюблену сукню чи джинси до потрібного терміну – дуже як ніколи. Прийняття чистої води або легких вітамінних коктейлів дозволить поповнити організм живлющою вологою, а також необхідними для відновлення глюкози елементами на цей період двогодинного післятренувального голодування.

Відмінності у підходах до харчування у професійному тренуванні.

Оскільки тренування людини, яка має претензії на чемпіонат з бодібілдингу або конкурс краси та любителя підтримати м’язовий тонус у нормі, за визначенням мають різні підходи до часу прийому їжі, а також тому, що можна їсти після тренування ця тема також вимагає детального розгляду. Причому не без допомоги фахівця.

Консультації.

І насамкінець, у разі прагнення дійти бажаного результату з чітко поставленими цифрами та термінами, необхідно мати ретельно опрацьовану, та підібрану під ваші індивідуальні особливості стратегію харчування від фахівця в даній галузі. Жодна стаття в інтернеті не зможе надати вам таку конкретну та корисну інформацію як консультація досвідченого тренера.