Всім хто регулярно займається фізичними вправами знайоме те відчуття коли болять м’язи після тренування. Більше того, у багатьох навіть існує думка, що відсутність больових відчуттів є наслідком неякісного тренування. Що, по суті, лише частково є правдою, оскільки причини болю в м’язах можуть бути викликані неправильним підходом до виконання вправ.

І як наслідок – користь від такого тренування зведена до мінімуму. А часом може навіть піти і на шкоду. Щоб не потрапити в таку ситуацію, слід ретельно вивчити, від чого болять м’язи після тренування. І для початку потрібно навчитися розрізняти больові відчуття, щоб розуміти їхню причину.

Види больових відчуттів.

  • Навіть при звичайному навантаженні м’язи болять після тренування за рахунок утворення в них молочної кислоти, яка і викликає ті самі дискомфортні відчуття при кожному скороченні. Проходить за кілька днів.
  • Біль у м’язах може бути викликаний інтенсивним навантаженням на конкретну групу м’язів, внаслідок якої утворюються мікророзриви м’язових волокон. Біль присутній протягом декількох днів, поки триває відновлення тканин.
  • Неправильний підхід до вправи або переоцінка власних можливостей на даний момент також може призвести до травми, яка супроводжується сильним болем у сфері розтягування або вивиху. У цьому випадку необхідна кваліфікована допомога фахівця.

Що робити, якщо після тренування болять м’язи.

Профілактику варто починати не виходячи із тренажерного залу. Комплекс завершальних вправ спрямованих на розслаблення напружених м’язів, дозволяє швидше вивести молочну кислоту, що накопичилася.

Після тренувань організму необхідний як фізичний відпочинок, а й емоційний. Намагайтеся провести час відновлення у стані максимального спокою.

Якщо болять м’язи після тренування, то одним з найбільш дієвих методів зниження неприємних відчуттів є розслаблюючий теплий душ, прийняття ванни з морською сіллю, або ж похід у сауну.

Важливий момент.

Якщо біль після тренувань не схожий на звичайні симптоми і не проходить у звичний проміжок часу, не варто ігнорувати цю ситуацію, а краще проконсультуватися у лікаря з цього питання.

Корисні рекомендації для новачків.

Перше, що потрібно зрозуміти, так це те, що м’язи після тренування болять абсолютно у всіх. І це нормально. Все в порядку. Найголовніше – це правильно підібрати навантаження та вибудувати правильний режим, з оптимальним балансом відпочинку та походів у тренажерний зал. Тоді все проходитиме з мінімальним дискомфортом та максимальною ефективністю.

Важливе значення для запобігання больовим відчуттям має правильна підготовка перед підходом до тренажера чи снаряда. Нетривала розминка суглобів та розтяжки дозволять вашому організму підготуватися до майбутніх навантажень, а отже скоротити шанс отримання травми або розтягування.

Для тих хто вирішив серйозно зайнятися фізичними вправами, найкращим стартом буде робота в парі з досвідченим товаришем або ж кваліфікованим фахівцем. Він не тільки правильно покаже як саме потрібно підходити до виконання вправ, але й грамотно пояснить, чому болять м’язи після тренування, а також що можна в цих випадках зробити.

Цінність подібних рекомендацій у рази перевищує дюжину прочитаних тематичних статей, які, за всього бажання, які завжди можуть об’єктивно оцінити ситуацію у разі. Усі ми різні. І підхід до цього питання також має індивідуальні рішення. Особливо у випадках, коли сильно болять м’язи після тренування.

А тепер про хороше!

Так, ви не помилились. У всій цій темі є позитивна сторона. І пов’язана вона не лише з покращенням вашого стану здоров’я, але також і зі зростанням вашої особистості. Оскільки перемагаючи дискомфорт і виходячи за рамки виключно приємних відчуттів, ми стаємо здатними вирішувати набагато більші питання і рухатися вперед до своїх цілей.