У прагненні отримати бажаний результат, багато хто приділяє максимум уваги і зусиль виключно процесу якісного тренування. І після підходу до виконання останньої за списком вправи, з почуттям повністю виконаного завдання, йдуть у переодягання. Тим самим пропускаючи досить важливу складову правильного закінчення будь-якого силового навантаження, а саме, розтяжку.
Для чого потрібна розтяжка після силового тренування?
Як відомо, швидкий та природний розвиток мускулатури побудовано за рахунок утворення мікророзривів у м’язових тканинах, які досягаються під час інтенсивних фізичних навантажень на конкретну групу м’язів.
Наступний відпочинок та грамотно збалансоване білкове харчування сприяють зрощенню травмованих волокон. Тим самим збільшуючи обсяг мускулатури, що тренується.
Однак, якщо в цей ланцюжок буде додано розтяжку м’язів після тренування, то ми за майже такий самий витрачений час отримуємо кілька додаткових переваг:
- За рахунок акуратного впливу на перенапружені під час заняття м’язи, розтяжка покращує кровообіг, що дозволяє суттєво знизити болючі відчуття під час відпочинку та прискорити процес відновлення м’язових тканин.
- Практикуючі розтяжку спортсмени роблять своє тіло більш гнучким, рухливим та витривалим. Поліпшують поставу та знижують ризик травм на наступних заняттях з інтенсивними навантаженнями.
- Правильний підхід до виконання вправ на розтягнення м’язів нормалізує кров’яний тиск і в цілому благотворно позначається на роботі серцево-судинної системи.
Розтяжка до або після тренування?
Іноді рекомендації про необхідність розтяжки просто плутають із розминочними вправами. І або їх не роблять зовсім, або починають їх виконання одразу перед початком навантажень.
І той і інший варіант – не вірний. Виконувати розтяжку слід лише після проведення основного комплексу вправ. Як мінімум через відсутність необхідності розминати і так розігріті тренуванням м’язи.
Більш того, розтягнуті безпосередньо перед початком тренування м’язи можуть просто не подужати звичні ваги і заняття пройде з набагато меншою результативністю.
Ключові правила виконання
- Правильна розтяжка після тренування не має нічого спільного зі звичайним підходом до вправ, де задля отримання результату треба йти напролом через болючі відчуття.
- При виконанні розтяжки не допускаються різкі прискорення, натискання або пульсація. Все робиться максимально акуратно та повільно.
- Приміщення, в якому виконуються вправи на розтяжку, обов’язково має бути теплим.
- Загальна кількість часу, витраченого на виконання розтяжки, становить від 5 до 15 хвилин.
- Перед початком виконання розтяжки обов’язково відновіть дихання та нормалізуйте пульс.
- У пріоритеті має стояти розтяжка тієї групи м’язів, яка була задіяна під час тренування.
- Щойно стає боляче, вправу в жодному разі не варто продовжувати.
- Допустимий максимум – це зафіксувати поточне положення суглобів на 30 секунд і поступово почати зворотний рух.
- Слідкуйте за диханням. Воно має бути глибоким і без заминок.
Спірний момент
Професійні атлети належать до цих вправ зі скепсисом, і вважають, що розтяжка після тренування в тренажерному залі може негативно складатися на силових показниках результативності.
Однак навіть у цьому випадку не варто забувати, що йдеться виключно про серйозні види розтяжки, які сприяють подовженню м’язових волокон.
Всі інші види профілактичних розтяжок тільки зміцнять здоров’я, а також зроблять тіло енергійним, гнучким та рухомим. Чого, власне, вам і бажаємо.