Відсутність практичного досвіду при заняттях у спортивному залі, в жодному разі не повинна бути на заваді дівчині, у якої з’явилося бажання як слід зайнятися своїм тілом та здоров’ям найближчим часом.
Досить просто ознайомитися з базовими інструкціями по роботі зі снарядами зали та розглянути яка саме програма тренувань у спортзалі для дівчат-початківців підходить вам найкраще. Для цього варто приділити кілька хвилин і крок за кроком пройтися за рекомендаціями цієї статті.
Насамперед визначаємося з бажанням
Спробуйте максимально чітко сформулювати яке саме бажання спонукало вас зараз зайнятися спортом. Позбутися зайвої ваги, зайнятися здоров’ям, привести своє тіло в необхідний для вирішення професійних та особистих питань тонус, і таке інше.
Чим чіткішим буде розуміння вашої споконвічної мотивації, тим простіше зрозуміти з чого почати займатися в тренажерному залі дівчині без досвіду. Але вже з розумінням, на які моменти потрібно приділити більш пильну увагу вибираючи собі програму.
Знайомся з видами тренувань:
Сучасний тренажерний зал надає своїм відвідувачам різнопланові види навантажень, грамотно чергуючи які можна отримувати максимальну результативність.
Силові тренування
Призначені для роботи як із власним, так і з додатковими вагами. Запускають в організмі процеси, що сприяють спалюванню жирових відкладень і зростання м’язової тканини. Легко підібрати вправи під конкретну групу м’язів.
Усі види силових тренувань слід розпочинати з якісної розминки. Почати рекомендується із суглобової гімнастики, а закінчити п’ятихвилинною роботою на кардіотренажері.
Оскільки це найбільш травматичний вид вправ, то за відсутності практичного досвіду рекомендується робити перші заняття за наявності професійного тренера або під керівництвом досвідченого спортсмена.
Кардіо тренування
Вправи на кардіотренажерах сприяють швидкій переробці великої кількості калорій, а також дозволяють плавно підготувати тіло до інтенсивніших навантажень, наприклад до тих же силових вправ. Бігова доріжка або велотренажер – це оптимальний варіант з чого розпочати тренування у спортзалі дівчині, яка прагне тримати свою форму в тонусі.
Кругові тренування
Зациклені вправи на різні групи м’язів з мінімальним часом на відпочинок між переходами, дозволяють менш втомлюючися, тримати високий темп тренування, а отже ефективно спалювати калорії за короткий проміжок часу.
Визначаємося з програмою:
Вже маючи розуміння чого ви бажаєте і які види навантажень вам для цього необхідні, просто визначте, яка програма тренувань для дівчат-початківців підходить для ваших цілей оптимально.
Для схуднення
Ви повинні звернути детальну увагу як на кардіо, так і на силові вправи. Навантаження в комфортному ритмі на біговій доріжці дозволять спалити більше калорій, а силові підходи послідовно сформують струнку фігуру.
Рекомендується на тижневу програму виділити три дні на силові заняття, залишивши час для парочки кардіосесій. Також при виборі цієї стратегії схуднення не варто забувати і про нюанси харчування. А саме створити у своєму раціоні грамотний дефіцит калорій на період активних тренувань.
Для набору м’язів
Для нарощування м’язової маси слід наголосити на силові вправи не менше трьох днів на тиждень з обов’язковими перервами на якісний відпочинок. Харчування під час періоду також має піддаватися увазі щодо достатнього вмісту легкозасвоюваного білка (не менше 2х гр на 1 кг ваги) в раціоні.
Для підтримки тонусу
Програма тренувань у тренажерному залі для дівчат початківців стежити за фігурою на постійній основі, складається з трьох днів силових вправ, з кардіонавантаженнями по 15-20 хвилин у укладанні кожного тренування, для зміцнення серцево-судинної та дихальної систем.
Оптимальним харчуванням на даний період буде дієта з переважанням фруктів та овочів та зниженим вмістом (не більше 1.8 гр на 1 кг ваги) білка.
Найшвидша програма для дівчат-новачків
Для отримання максимально швидкого та здорового результату варто звернутись до професійної консультації тренера, який допоможе зі складанням індивідуальної програми, а також проконтролює її комфортне виконання роботою у залі.