Незалежно від обраного тренажерного залу, перед походом на своє перше тренування, варто ознайомитися з простими правилами, які дозволять отримати максимум ефективності від занять і, що важливо, не заважати іншим робити те саме.
Спочатку правила поведінки в спортивному залі були сформовані виходячи з міркувань підтримки безпеки тренуючих. Зокрема це стосується правильного виконання вправ на потенційно травматичних тренажерах.
Однак, є ряд нехитрих правил, які хоч і не відносяться до техніки правильного виконання, але також впливають на безпеку людей, що вас оточують.
Не розкидайте спортивні снаряди у проходах.
Не так важливо чому ви вирішили ненадовго залишити свій робочий простір і відлучиться на хвилинку-другу. Набагато важливіше щоб воно залишилося вільним для проходу інших, що тренуються. Особливо для тих, хто не звик нишпорити поглядом підлогу, на предмет виявлення перепон, що спонтанно виникають.
Не заважайте руху
Виконуючи вправи поза стаціонарним тренажером, вибирайте місце таким чином, щоб ваші рухи жодним чином не заважали пройти іншим людям і не відволікали їх від виконання поточних вправ.
Лікуйтеся вдома
Бажання не лежати із застудою в ліжку, а зайнятися корисним для одужання тіла навантаженням безперечно похвально. Однак ймовірність того, що ваші заслуги в боротьбі з ГРЗ розділять інші, що тренуються, вкрай мала. Атлет, що покашлює і шморгає носом, добре виглядає в рекламі антипростудних ліків. Але точно не за сусіднім тренажером.
Вдягайтесь відповідно до місця
Тренажерний зал створений для тренувань, а не демонстрації особистого гардеробу. Вибираючи речі для походу в зал, віддайте перевагу саме спортивному одязі, який не застрягне в механізмі тренажера і не обмежуватиме ваші рухи.
Особливу увагу варто приділити взуттю, неправильний вибір якого може помітно знизити ефективність тренування і навіть призвести до травм під час роботи з важкими вагами.
Правила етикету у тренажерному залі
Крім чисто технічної безпеки, є також і ряд правил, що стосуються безпосередньо підтримки комфортної для всіх, хто тренується
атмосфери.
Не відволікайте людей від справи
Незалежно від складності вправи, що виконується, ніколи не відволікайте увагу людини, поки вона повністю не завершить розпочату дію. Навряд чи в цю секунду відбувається щось настільки важливе, щоб збивати спортсмена з його внутрішнього темпу і слухати ваше питання, прохання або поради.
Не стійте над душею
Зайнявши чергу на тренажер, зовсім не обов’язково стояти з ним поруч до закінчення підходу, що виконує вправу. Це аж ніяк не прискорить процес, але запросто може напружити людину, яка звикла працювати не на швидкість, а на результат.
Не займайте робочий простір даремно
Під час перепочинку між підходами не варто сідати на робочу лаву. Правила поведінки в спортзалі це звичайно не порушує, проте далеко не факт, що всі уважно стежать за вашим тренуванням і зайняте на відпочинок місце можуть порахувати зайнятим вами саме для справи. Тим самим виключаючи для себе можливість використовувати його за призначенням.
Залишіть свої поради при собі
Яким би вагомим не здавався вам ваш досвід, не варто його демонструвати тим, хто про нього не просив. Винятком можна вважати явне порушення техніки безпеки, яке варто терміново припинити, щоб уникнути когось травми.
Повертайте снаряди на свої місця
Просте і зрозуміле правило, яке позбавляє відвідувачів залу від тимчасових та фізичних витрат на пошук покинутих гантелі та зняття чужих млинців з грифу перед початком власного тренування.
Залишайте після себе чистий простір
Протираючи після себе робочу лаву рушником, ви помітно полегшите подальше тренування всім, хто не мріє займатися вправами на мокрому від чужого поту місці.
Не перестарайтеся з парфумерією
Потіть при активній фізичній діяльності – це здоровий та природний процес, який зрозумілий усім. А ось намагатися перекрити цей запах хімічними дезодарантами, – задум дуже сумнівний. Нікуди він не піде, зате може стати ще більш відчутним.
І наостанок
Етикет у тренажерному залі складається в першу чергу не стільки з правил, як із уважного та поважного ставлення до людей, що вас оточують. Дотримуючись цієї простої та мудрої позиції ваші тренування стануть більш комфортними та продуктивними. Чого, власне, вам і бажаємо.