Перші ознаки простудного захворювання – це завжди неприємно і явний привід приділити увагу відновленню свого здоров’я, що похитнулося. Благо що способів упоратися з цим завданням зараз достатньо. Але що щодо занять спортом у період одужання? Як це позначається на організмі і чи впливає на результативність тренувань?
А чи застуда?
Перш ніж розбирати тему, варто переконатися, що ви дійсно підхопили саме застуду, а не просто відчуваєте легке нездужання, внаслідок фізичної перевтоми. Адже симптоматика в обох випадках досить схожа. Особливо для любителів інтенсивних силових тренувань, під час яких в організм надходить так званий гормон стресу – кортизол. Саме він і провокує ці статки.
Для досвідчених атлетів дане порівняння не складе особливих труднощів. Але якщо ви сумніваєтеся, досить просто виміряти температуру та звернути увагу на стан верхніх та нижніх дихальних шляхів. Сльозливість, сухість у горлі, нежить чи навпаки пересушена носоглотка – явні ознаки початку ГРЗ. Тренування при застуді такого характеру допустимі, проте мають низку умовностей.
При нормальній температурі
У разі нормальних температурних показників та відсутності характерної для ГРВІ симптоматики (характерного болю в м’язах та суглобах), можете сміливо вирушати на тренування.
Згідно з експериментальними медичними дослідженнями кінця ХХ-го століття, заняття спортом при легкій застуді не негативно впливають на організм і в окремих моментах навіть прискорюють процес одужання.
Однак варто зазначити, що проводити тренування на повну силу все ж таки не рекомендується. Адже навіть легке застудне захворювання вже є додатковим навантаженням на організм і не варто його й надалі форсувати.
МЧи потрібно тренуватися при температурі 37 градусів??
Думка медицини з цього приводу більш ніж однозначна. При підвищеній температурі найкраще дати тілу відпочинок і зайнятися лікуванням запальних процесів.
Однак навіть без цієї рекомендації варто звернути увагу на фактор особистої соціальної відповідальності. Адже наявність високої температури, це вже не здогадки, а наслідки захворювання, яке запросто може бути передано повітряно-краплинним шляхом і становити загрозу поширення інфекції на інших, що тренуються.
МЧи потрібно тренуватися при нежиті?
Якісне виконання вправ невідривно пов’язане із правильним диханням. І якщо вправа розрахована на верхні дихальні шляхи, компенсувати закладений ніс диханням через ротову порожнину – це гарантований спосіб додати до поточного стану дискомфорт від пересушеної слизової носоглотки.
Тим не менш, якщо закладеність легка (без рясних виділень), і в цілому ви почуваєтеся бадьоро, то невелике навантаження навіть допоможе вам усунути нежить, за рахунок вкидання природних ліків у вигляді адреналіну.
Що щодо результативності?
Очікувати вагомого зростання показників під час ГРЗ чи ГРВІ не варто. Фізичні навантаження при застуді легкої форми нехай і не шкідливі, але й додатковими бонусами для збільшення результативності явно не мають.
З іншого боку, навіть невелике «профілактичне» тренування гарантовано дасть на 100% більше результату, ніж її відсутність у принципі. Отже, відповідь щодо результативності можна вважати скоріше філософською, ніж науковою.
Наприкінці.
Регулярні тренування без перепусток – це безумовно грамотний підхід до заняття будь-яким видом спорту. Однак далеко не завжди варто класти на вівтар дисципліни своє здоров’я. Спирайтеся на свої внутрішні відчуття і якщо є, то схожий досвід у минулому. І якщо не впевнені на 100%, то найбезпечніше зробити невелику паузу в пару-трійку тренувань і дати організму повноцінний відпочинок.